Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Εκτός θέματος...

Απ:Εκτός θέματος... 7 Χρόνια, 7 Μήνες πριν #861

Επειδή έχουμε καιρό να τα πούμε, αλλά, και σε μια πρόχειρη ματιά που έριξα δεν είδα κάποιο σχετικό thread, λέω να σας δώσω απο εδώ τις ευχές μου για καλό Πάσχα.

Άντε ...και κάποια στιγμή να βρείτε-βρούμε τον ...θησαυρό. Αν και αυτό μου θυμίζει πολύ εκείνο το παραμύθι που πεθαίνοντας ο πατέρας λέει στα παιδιά πως έχει κρυμμένο θησαυρό στο χωράφι, κι αυτά σκάβοντάς το, του δώσαν πνοή στην καλλιέργεια που είχε και ανακάλυψαν ότι αυτο ήταν ο θησαυρός...
Τώρα πάλι, άμα βρεθεί στ αλήθεια δεν μας χαλάει...

(χμ... τώρα που το θυμάμαι, για τον θησαυρό υπήρχε σχετικό θέμα εδώ...)
  • kastorasgr
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανέβηκε στην περπατούρα
Αφού μαζι τα φάγαμε, γιατι πεινάμε μόνοι?...
-Παροιμία της σύγχρονης Ελλάδας-

Απ:Εκτός θέματος... 7 Χρόνια, 7 Μήνες πριν #862

garavelas έγραψε:

Γράψτε για μένα ότι θέλετε, αρκεί να γράφετε σωστά το όνομά μου!
Τάδε έφη κάποιος που δεν θυμάμαι τώρα ποιος ήταν, ας με συγχωρέσει.
.... ... ...

Τάδε Έφη Θώδη...
  • kastorasgr
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Αφού μαζι τα φάγαμε, γιατι πεινάμε μόνοι?...
-Παροιμία της σύγχρονης Ελλάδας-

Απ:Εκτός θέματος... 7 Χρόνια, 7 Μήνες πριν #867

Ας είμαι λοιπόν εγώ η πρώτη που θα σπαμάρει στη νέα σελίδα.
Καλή συνέχεια στο ταξίδι λοιπόν! Εύχομαι πιο δημιουργικές και ανακαλυπτικές εξορμήσεις!
Άλλωστε όλοι μας χρειαζόμαστε ένα διάλειμμα για ανάπαυλα και περισυλλογή.
Σχόλιο: Ωραίο τεμπλέιτ και θαυμάσια γραμματοσειρά που ταιριάζει στο στιλ των θεμάτων της σελίδας.
  • GreenEyes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ

Απ:Εκτός θέματος... 7 Χρόνια, 7 Μήνες πριν #868

ΤΖΟΥΜ ΤΖΟΥΜ ΤΖΟΥΜ!

Η cyberότσαρκα επέστρεψε και ωφείλουμε να πούμε ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά για την υπέροχη δουλειά:

Χμμμ...

Μπα όχι, όχι... Ψόφια πράγματα... Όσο και αν προσπάθησαν δεν κατάφεραν να ανταπεξέλθουν στις απαιτήσεις της περιστάσεως. Ευχαριστούμε πάντως τα παιδιά του Χόλιγουντ, αστέρες αλλά και κομπάρσους, για την προσπάθεια.

Εντάξει, τώρα οκ! Πραγματικά πάντως συγχαρητήρια... Και στους Wimax-Nio-Garavelas για την υπέροχη δουλειά αλλά και στον τύπο με τα παλαμάκια. Ένα χειρόκροτημα λοιπόν για τον τύπο με τα παλαμάκια:

Το ριφρές αυτό ήταν ότι έπρεπε στην συγκεκριμένη χρονική περίοδο, και εμείς οι καθημερινοί τουλάχιστον, δεν θα χορταίνουμε να την βλέπουμε.

ΥΓ Ένιωσα πως έπρεπε να κάνω ένα πόστ έτσι για το καλό, μπορεί το videostory να μην κατάφερε να έχει ουσία αλλά το υστερόγραφο μου θα το καταφέρει: Δείτε αυτό!
YΓ2 Τα συγχαρητήρια δεν είναι σπαμ, τους αξίζουν!
  • toulias
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έφτασε στο πρώτο έρπινγκ
ΑΘ10

Απ:Εκτός θέματος... 7 Χρόνια, 7 Μήνες πριν #869

Αχαχαχαχαχα! Α ρε toulia νομίζω ότι μ'αυτό το υστερόγραφο ξεπέρασες και τον garavela, ο οποίος φαντάζομαι δε θα το αφήσει αυτό αναπάντητο!
  • GreenEyes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ

Απ:Εκτός θέματος... 7 Χρόνια, 7 Μήνες πριν #879

Δεν θα απαντήσω στον συμπαθέστατα προκλητικό αρχηγό μας διότι πλέον έχει φτάσει σε δυσθεώρητα ύψη για το δικό μου ανάστημα κι έχει ξεπεράσει με τα υστερόγραφά του ακόμη και αυτόν, τον άλλο του εαυτόν...
Ναι λοιπόν, χτυπάω κι εγώ το δαχτυλάκι του ποδιού μου σ’ όλες τις γωνίες του σπιτιού και μάλιστα με αποδείξεις (παρατίθενται παρακάτω). Δυστυχώς όμως μέχρι στιγμής δεν έχω καταφέρει να σπάσω κάποια από αυτές τις ρημαδογωνίες παρά τις επανειλημμένες προσπάθειές μου.
Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι την έχουμε βγάλει όλοι καθαρή, παρά τις δεκάδες χορευτικές οντριοσαβούρντες παντός είδους που έχουμε συλλέξει ο καθένας για τον εαυτό του, τα τελευταία 3 χρόνια που παίρνουμε τα βουνά και τα λαγκάδια (με απίστευτη κωλοφαρδία κάποιες φορές), κι έμελλε η δική μου λαλακία να γίνει μέσα στη ασφάλεια του σπιτιού μου, όπου στατιστικά όμως, συμβαίνουν τα περισσότερα μικροατυχήματα. Τέλος πάντων, έχω πλέον εννιά δαχτυλάκια στα δυο μου πόδια, άψογα παρατεταγμένα στη σειρά σαν πειθαρχημένα στρατιωτάκια, και τον δεξιό ακριανό να θυμίζει τον Καραμήτρο στη γνωστή διαφήμιση, καθότι μοιάζει πλέον, με τσουτσούνα σε στύση.
Είμαι όμως πολύ περήφανος για το ακατάρριπτο μέχρι σήμερα δικό μου ρεκόρ: τρεις συνεχόμενες καταδύσεις μέσα σε ένα λεπτό στην 4η εξόρμηση στα Όντρια.

garavelas_broken_bone.jpg

Αααα... παραλίγο να το ξεχάσω...
Μιας που βρέθηκα εδώ μέσα, να ενημερώσω τους φίλους συνοδοιπόρους που βρίσκονται εντός των τειχών της πόλης του Άργους Ορεστικού αλλά κι αυτούς των περιχώρων, που δεν ήταν μαζί μας στη χθεσινοβραδυνή συνάντηση, ότι για μεθαύριο Πέμπτη στις 12 το μεσημέρι, στο γνωστό σημείο πίσω από το ηρώο, δίπλα από την στάση του λεωφορείου, μπροστά από το περίπτερο του Μπάμπη και απέναντι αριστερά από τον παππού του Ιορδάνη, στην είσοδο δηλαδή του Γυμνασίου και έμπροσθεν γνωστής αλυσίδας σούπερ μάρκετ, κοντά στο δημαρχείο και λίγα μέτρα από τα ΣΟΑ, με συντεταγμένες στο Google Earth Ε=522220m και Ν=4477620m, είναι προγραμματισμένη η συνάντηση της Cyberότσαρκας για εξόρμηση στο χωριό της Βέργας.
Η πρόταση για τη συγκεκριμένη εξόρμηση ήταν δική μου κι έγινε αποδεκτή δια βοής από τα παρευρισκόμενα μέλη. Αφορμή πήρα από κάτι που διάβασα κάπου στο διαδίκτυο και που αναφέρει ότι κοντά στο χωριό υπάρχουν διάσπαρτες πολλές σπηλιές, άλλες μεγαλύτερες άλλες μικρότερες. Έτσι επιτέλους, κι αφού τις εντοπίσουμε, θα μπορεί ο καθένας να αποκτήσει τη δική του σπηλιά, στην οποία αν θέλει μπορεί να δώσει και το ονομά του.
Αυτός που θα την έχει μεγαλύτερη, κερδίζει.
Είναι κοντά, είναι πολύ όμορφα, είναι καιρός να πάμε και προς εκείνη την πλευρά του τόπου μας (λολ!).
Όσοι δεν καταφέρετε να έρθετε επειδή λείπετε λόγω σπουδών (βλέπε toulias) θα μπορέσετε να δείτε πλούσιο φωτορεπορτάζ από την εξόρμησή μας, όταν σηκώσουμε το θέμα στην αρχική σελίδα.

Για φαγητό αγαπητέ Nio, λέω να πάρουμε μαζί μας κανά γύρω με μπώλικο τζατζήκη, σκόρδω, κρεμίδυ και λίγο μπούκωβο για το κρίο.

Μεθαύριο το μεσημέρι λοιπόν, ξεκινάμε για Βέργα...

ΥΓ1. Κάποιοι εδώ μέσα, χρειάζονται βρεγμένη Βέργα για να συντονιστούν...
ΥΓ2. Που πας ρε Καραμήτρο;
ΥΓ3. toulias, μισές δουλειές κάνεις...

posting_with_the_stars.jpg

• garavelas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ο τελευταίος των εξορμηστών

Εκτάκτως Εκτός θέματος... 7 Χρόνια, 6 Μήνες πριν #895

Τι μπορεί να έπαθα πάλι βραδιάτικα και ενώ πρέπει επειγόντως να κοιμηθώ να είμαι εδώ και να ποστάρω;
Το κίνητρο μου είναι ισχυρό: Να ξεμπροστιάσω τον Νίο!

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟ:

Το ξεκουκούλωμα της οχιάς της διμούτσουνης* βρίσκεται περίπου στο 03:00 αν και φαίνεται χωρίς να κάνεις κλικ για να παίξει το βίντεο.

Και μετά σου λέει πρωτότυπο και ευφάνταστο... Ε λοιπόν..............

Γκουγκλάραμε εκεί μια φράση "μπλακ τρι γουιθ οραντζ μπακραουντ" ή "ένα καλό λογότυπο για κοροϊδέψω τους φίλους μου" και μετά και καλά περηφανευτήκαμε ότι φτιάξαμε σηματάρα 100% δικιά μας. Ο ψεύτης και κλέφτης τον πρώτο χρόνο χάρηκε -και τον δεύτερο βασικά- αλλά το λαγωνικό του ίντερνετ μετά την επιτυχία του "Έκανεποστ το Σαββατόβραδο" πρωταγωνιστεί και στο "Πολύ χαζός λογότυπο για να κάνει".

*με αποδείξεις:

dimytos-31faa9c4279c4462de35e8efc99884a6.jpg

YΓ1 Η σημερινή πρόταση για join στο facebook

YΓ2 Το σημερινό μάθημα αρχαίων ελληνικών:

!
  • toulias
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
ΑΘ10

Απ:Εκτός θέματος... 7 Χρόνια, 6 Μήνες πριν #896

Την μεγαλειώδη ανακάλυψη έκανε τελείως τυχαία ο touliakos.
Σόρρυ φίλε Νίε.
  • touliakos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Μπήκε στη θερμοκοιτίδα

Απ:Εκτός θέματος... 7 Χρόνια, 6 Μήνες πριν #897

1ον: Είστε αδερφές!
2ον: Τούλιας ο ένας Τούλιας και ο άλλος...
3ον: Αύγουστος 2008 σου λέει κάτι;

πάρε και την ημερομηνία της clopyright...

touliasstfu.jpg

Υ.Γ:
  • Nio
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • STARTER!
Δείξε μου τις τσάρκες σου...
...να σου πω ποιος είσαι!

Ο κλέψας του κλέψαντος... 7 Χρόνια, 6 Μήνες πριν #903

Αγαπητέ Nio, η προσπάθειά σου να αποκαταστήσεις τη χαμένη σου αξιοπιστία και να βάλεις σε μια τάξη τα δικά σου ασυμμάζευτα, έπεσε χαλαρά στο κενό διότι ούτε Σφακιανάκης είσαι, ούτε τα επιχειρήματά σου μας έπεισαν...
Η ημερομηνία που μας κοτσάρεις μέσα στην εικόνα και χωρίς να έχεις πάρει σχετική άδεια από την womaninlove28, δεν αποδεικνύει εντελώς τίποτα, πόσο μάλλον την αθωότητά σου. Το αντίθετο θα έλεγα καθώς προσπαθείς να μας ρίξεις στάχτη στα μάτια* και να μας μπερδέψεις περισσότερο.
Μ’ αρέσει που πριν λίγο καιρό, χρησιμοποίησες απροκάλυπτα τη μάπα μου δίχως να έχεις τα πνευματικά της δικαιώματα, για να κάνεις συστάσεις σε άλλον κλέφτη... (βλέπε φωτό).

Αγαπητέ toulia, στην απεγνωσμένη προσπάθειά σου να ξεσκεπάσεις τον αντιγραφέα Nio, αντιγράφεις κι εσύ με τη σειρά σου τη διμούτσουνη οχιά, που είναι δική μου πατέντα, και την παρουσιάζεις σαν έμπνευση δική σου, χωρίς ίχνος ντροπής και χωρίς να αναφέρεις από που την παντελόνιασες...

Αγαπητέ touliako, προκειμένου να μας αποδείξεις ότι η μεγάλη ανακάλυψη είναι πράγματι δική σου, θα πρέπει να μας φέρεις τον φάκελο που υποθέτω έχεις καταθέσει στο ταχυδρομείο με σφραγίδα προγενέστερη από το ποστάκι που έκανε ο αδερφός σου ή τουλάχιστον να μας στείλεις ένα αντίγραφο από το τιμολόγιο ταχυμεταφοράς που έκοψες στον εαυτό σου. Διαφορετικά, ανήκεις κι εσύ στην ίδια κατηγορία με τον Nio και δεν είσαι παρά ένας κοινός συκοφάντης, που φανέρωσε τα σύκα του αρχηγού...
Ξαφνικά, θυμήθηκες να ποστάρεις για να μην σου κλέψουμε τη δόξα...

ΥΓ1. Στο τέλος κάθε ιστορίας μάγκες μου, πέφτουνε όλες οι μάσκες. Όταν τελειώσει η ιστορία μας εδώ μέσα θα αποδειχθεί ότι ο garavelas είναι μουσικός παραγωγός και κουμπάρος του toulia, το μαύρο πρόβατο δεν απομακρύνθηκε ποτέ από το κοπάδι και μαύρισε επειδή έπεσε μέσα στο λάκκο με την πίσσα, το Καστανόφυτο δεν είναι τίποτα περισσότερο από μια σκουληκομυρμηγκότρυπα και τέλος ότι η Cyberότσαρκα ήταν ανέκαθεν μία κακής απομίμησης φεγγαρόπετρα...
ΥΓ2. Join

* Παλιότερα στις Απόκριες γινόντουσαν και αναπαραστάσεις γάμων. Η πομπή του γαμπρού συναντούσε την πομπή της νύφης και ακολουθούσε γλέντι. Μπροστάρης της κάθε πομπής, ήταν ο σταχτιάρης ο οποίος κρατούσε στάχτη σε μια σακούλα και την έριχνε σ’ αυτούς που ήθελαν να παρεμποδίσουν τον γάμο, σταματώντας την πομπή...
  • garavelas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ

Όταν πρέπει να βασιστείς πάνω σου... 7 Χρόνια, 6 Μήνες πριν #907

Το πρώτο part του couple τα λέει όλα...
btw, το συγκρότημα είναι τα Πράσσειν Άλογα
  • Nio
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • STARTER!
Δείξε μου τις τσάρκες σου...
...να σου πω ποιος είσαι!

Απ:Εκτός θέματος... 7 Χρόνια, 6 Μήνες πριν #909

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν!
Έτσι θα το καταντήσουμε εδώ μέσα όπως πάμε...
WiMax σόρρυ ρε φίλε που δεν σε πέτυχα καλά στη φωτό αλλά κι εμένα απ’ ότι με βλέπω δεν με έκανα καλύτερο. Next time!

treislaloun.jpg

ΥΓ2. Γαλλικά, μπαλέτο και πιάνο! Στο μπαλέτο και στο πιάνο από μικρός έπαιρνα άριστα. Στα γαλλικά απέτυχα...

• garavelas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ

Απ:Εκτός θέματος... 7 Χρόνια, 5 Μήνες πριν #941

Επειδή μου έχουν περισσέψει κάτι προικιά από παλιότερο αρραβώνα και δεν ξέρω πλέον που να τα βάλω, θα τα ποστάρω σιγά σιγά κι αυτά εδώ μέσα κι ελπίζω να μη σας πιάνω πολύ χώρο στον server και μου θυμώσετε και με κάνετε ντα. Εξάλλου όταν θα έρθει η ώρα για να κάνουμε τον απολογισμό μας, θα πρέπει να έχω μπροστά μου κάποια πράγματα διότι άρχισαν να μας παίρνουν και τα χρόνια και να εξασθενεί η μνήμη.
Σε ένα μίνι, δικό μου απολογισμό που έκανα σήμερα, κατέληξα αυθαίρετα στο συμπέρασμα ότι για να μάθεις τι είναι αρκετό, θα πρέπει να γνωρίσεις πρώτα τι είναι περισσότερο από αρκετό...
Όπερ σημαίνει ότι για να κάνεις βήμα προς τα πίσω θα πρέπει να βρίσκεσαι ήδη μπροστά!

Αυτά για σήμερα, μου έμεινε ένα ποστάκι για να πιάσω τα διακόσια και να κάνω το πρώτο μου βήμα.
Και όχι... Δεν θα είναι ούτε ένα μικρό βήμα για έναν άνθρωπο, ούτε ένα μεγάλο βήμα για την ανθρωπότητα.
Θα είναι ένα ακόμη διαδικτυακό βήμα στο γοητευτικό μας ταξίδι, στα μυστικά του τόπου μας...

Κι επειδή σε λίγες ημέρες ξεκινάει το μεγαλύτερο αθλητικό γεγονός του πλανήτη μας, δεν θα μπορούσα να βρω καλύτερη αφορμή για να ποστάρω τον φίλο μου τον karana, που τον χάσαμε τον τελευταίο καιρό, κι ελπίζω να είναι καλά όπου κι αν βρίσκεται, ό,τι κι αν κάνει.

karanik.jpg

ΥΓ. Μάγκες μου, καλή επιτυχία στις εξεταστικές σας! Η Cyberότσαρκα μπορεί να περιμένει...
  • garavelas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ

Απ:Εκτός θέματος... 7 Χρόνια, 5 Μήνες πριν #942

Τις τελευταίες ημέρες μου έρχεται μια φράση στο μυαλό "περπατώ περπατώ εις το δάσος όταν ο Πέτρος δεν είναι εδώ" Λέτε να είναι κάτι προφητικό;

ΥΓ1 : Γειά σου gatavela μάστορα - ποιητή - διανοούμενε ...
ΥΓ2 : Μη βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα!!
ΥΓ3 : Τα φαινόμενα απατούν ...
  • WiMax
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Άρχισε να μπουσουλάει

Θα ζήσω για μένα 6 Χρόνια, 11 Μήνες πριν #1128

Καλές γιορτές και χρόνια πολλά σε όλους!
Ευτυχισμένο το 2011! Όχι που η cyberότσαρκα δεν θα έκανε κάτι exclusive για την νέα χρονιά:

Για δεύτερη λοιπόν φορά, μετά από την πρώτη βόμβα μεγατόνων που είχε σκάσει, πάρτε λίγο Πάνο Κιάμο χωρίς την παραμικρή επεξεργασία:

kiamos.jpg
  • toulias
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
ΑΘ10
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.27 δευτερόλεπτα