Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Bear Grylls

Bear Grylls 11 Χρόνια, 1 Μήνας πριν #557

Όχι, δεν είναι αυτό που φαντάζεστε...
Δεν είναι αρκούδα, είναι άνθρωπος αλλά θα μπορούσε να χαρακτηριστεί πιο αρκούδα και από μία αρκούδα. Είναι ο Μπιρ Γκριλς και παρουσιάζει την εκπομπή "Man Vs Wild" που προβάλλεται στο Discovery Channel. Έτυχε να τον δω τυχαία στην tv πριν αρκετό καιρό και έμεινα με το στόμα ανοιχτό.
Έχει πάει στα πιο απίστευτα μέρη του πλανήτη και έχει επιβιώσει εκεί που κανείς δεν θα μπορούσε να το κάνει. Η εκπομπή του δείχνει πως μπορεί ένας άνθρωπος να επιβιώσει στην άγρια φύση, όποια και αν είναι αυτή, και ίσως ακούσια να μας υπενθυμίζει ότι ο άνθρωπος είναι ένα ζώο που απλώς είναι πιο έξυπνο από τα υπόλοιπα...
Απίστευτος. Τον παραδέχομαι!

Ένα από τα πολλά βιντεάκια που κυκλοφορούν στο youtube με ένα από τα πάμπολλα "tips" του ανθρώπου που ξέρει τέλεια πως να επιβιώνει:

Και η σελίδα του στο Discovery Channel: dsc.discovery.com/fansites/manvswild/bio/bio.html
  • toulias
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έφτασε στο πρώτο έρπινγκ
ΑΘ10

Απ:Bear Grylls 11 Χρόνια, 1 Μήνας πριν #564

Δεν σχολιάζω καθόλου.
Το μόνο που έχω να πώ είναι:
Για τα λεφτά τα κάνεις όλα,για τα λεφτά δεν μ.......

Υ.Γ Μπλιααααααααχ!!!!!!

Υ.Γ2 οουυουουουουουυοουγκ

Υ.Γ3 προτιμώ να πεθάνω της πείνας
  • Stergios
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Στέκεται όρθιος
ΕΙΠΑ ΑΜΑΡΤΙΑ..

Απ:Bear Grylls 11 Χρόνια, 1 Μήνας πριν #572

Λοιπόν παιδιά το παρόν ντοκιμαντέρ προβάλλεται από το ΣΚΑΙ.. Το πέτυχα τυχαία σήμερα μετά το κέντρικο δελτίο ειδήσεων του σταθμού. Λόγω του παντελώς αδιάφορου debate των πολιτικών αρχηγών με τις χιλιοανακυκλωμένες πολιτικάντικες εκφράσεις και τους διεφθαρμένους δημοσιογράφους, γύρισα στο ΣΚΑΙ που δεν μετέδιδε το debate όπως τα υπόλοιπα κανάλια. Εκεί είδα τον Μπερ Γκριλς σε ένα επεισόδιο κατά το οποίο προσγειώνεται με αλεξίπτωτο στη μέση της σαβάνας και προσπαθεί να φτάσει στον πολιτισμό αλώβητος από την άγρια φύση έχοντας ως εφόδιο μόνο το ρολόι στα χέρια του. Απίστευτο.. Πολύ ψαγμένο..
Δεν ξέρω τι και πως πίσω από την καμέρα αλλά είναι σίγουρα από τις καλύτερες σειρές ντοκιμαντέρ που έχω δει. Πρέπει να το δείτε για να καταλάβετε..
Βασικά δεν ξέρω κάθε πότε παίζει. Απ'ότι κατάλαβα όμως σίγουρα δεν είναι καθημερινό. Αν ξέρει κάτι κάποιος ας το γράψει...
Όταν ξεκίνησα το τόπικ τον ήξερα από το Discovery Channel, δεν ήξερα ότι παίζει στον ΣΚΑΙ.
  • toulias
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
ΑΘ10

Απ:Bear Grylls 11 Χρόνια, 1 Μήνας πριν #573

ΠΑΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ. ΤΑ ΚΑΛΑ ΕΠΕΙΣΌΔΙΑ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΙΒΗΡΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ. ΜΕΓΑΛΗ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ......

ΚΑΘΕ ΠΕΜΠΤΗ ΣΤΙΣ 10¨00 ΣΤΑΘΕΡΑ (ΟΥΤΕ ΤΟ DEBATE TO ΑΛΛΑΞΕ), ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΙΣ 10'ΟΟ

PLANET EARTH....
  • hampos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Μπήκε στη θερμοκοιτίδα

Απ:Bear Grylls 11 Χρόνια, 1 Μήνας πριν #577

Ποπο... Αυτός είναι ότι να 'ναι ρε... ΠΟΠΟ!
Θα βγάλω τον καφέ ....
Πως πετάχτηκε έτσι; μπλιαξξξ...
  • Nio
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • STARTER!
Δείξε μου τις τσάρκες σου...
...να σου πω ποιος είσαι!

Απ:Bear Grylls 11 Χρόνια, 1 Μήνας πριν #583

Συγχωρήστε με που ποστάρω πάλι εδώ και γίνομαι ...σπαστικός άλλα έχω φάει μεγάλο κόλλημα με τον άνθρωπο! Τι έχει κάνει δε λέγεται...
Έχει φάει απομηνάρια ζέβρας, έχει σκοτώσει φίδι στην έρημο για να πάρει το δέρμα του και να κατουρήσει μέσα σε αυτό ώστε να τα πιεί και να επιβιώσει, έχει κοιμηθεί μέσα σε κουφάρι καμήλας για να αποφύγει αμμοθύελλα, έχει φάει αλιγάτορα, φίδια, σκουλήκια, μάτι από γιάκ στην Σιβηρία -αφού πρώτα ήπιε το αίμα του. Και όλα αυτά που λέω είναι ένα μικρό δείγμα του τι χρειάστηκε να κάνει για να επιβιώσει. Είναι ο επιστήμονας του είδους γιατί εκτός από το ότι δεν νιώθει φόβο και ότι βάζει στο στομάχι του ότι βρει, οι μέθοδοι που χρησιμοποιεί για να δραπετεύει από τις δύσκολες καταστάσεις είναι πέρα για πέρα επιστημονικές και τέλεια μελετημένες ώστε να πραγματοποιούνται με τα πιο απλά μέσα.

Υποσημειώσεις και όχι υστερόγραφα:
- Ο τυπάς έχει ξεκληρίσει όλο το ζωικό βασίλειο με λίγα λόγια, ενώ άνετα θα μπορούσε να κουβαλάει μαζί του cheeseburger.
- Όταν γυρνάει σπίτι σίγουρα δεν πεινάει με τόσα που τρώει στη ζούγκλα.
- Εγώ τα γιουβαρλάκια από το ψυγείο θέλω να ζεστάνω και το σκέφτομαι.. Αυτός άναψε κάρβουνα για να ψήσει τον κροταλία που μόλις είχε σκοτώσει γιατί λέει είναι "full of proteins"!
- Είναι ο νεότερος ορειβάτης που πάτησε Έβερεστ. Ήταν 23 χρονών το '98 όταν το κατάφερε.
- Έκοψε και κόντεψε να χάσει το δάχτυλο του πριν λίγες μέρες στην Ταυλάνδη από ένα κοφτερό -ε για να κόπηκε τι θα'ταν;- μπαμπού(!). Σώθηκε από τους Κύκλωπες και τις συμπληγάδες, σαν να λέμε, αλλά δεν μπόρεσε να αποφύγει την μπανανόφλουδα.
- Φήμες λένε ότι η εκπομπή του "Man Vs Wild" σχολάει σιγά-σιγά...
- Βλέπω τα επεισόδια του online αλλά μάλλον δεν μπορώ να δώσω λινκ γιατί είναι παράνομο. Ας μην σας βούτηξω και εσάς στην παρανομία.

Ασυναρτησίες του toulia:

- Εξετάζει η ξεκινιστική
- Σε μερικές σχολές η ξεκινηστική εξετάζει λίγο πιο εκλογικά λόγω αργοπορίας
- Λέω ότι να'ναι;
- Και για άλλη μία φορά το πεπατημένο αστειάκι μου με την αρκούδα:

jibjabbear.jpg

Διακρίνονται ο toulias και ο Βear. Ο Grylls δυστυχώς για μένα έλλειπε.
  • toulias
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
ΑΘ10
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.28 δευτερόλεπτα