Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Στις σπηλιές του Νεστορίου

Στις σπηλιές του Νεστορίου 10 Χρόνια, 2 Μήνες πριν #1788

Cyberoτσαρκίτες τι γίνεται ;

Επιστρέφω με νέο ποστ και με την ελπίδα αυτή τη φορά να μην είναι fail όπως τα προηγούμενα.

Προχθές που λέτε , είχα μία πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση με τη γιαγιά μου και τις φίλες της στο Νεστόριο , την ώρα που είχαν μαζευτεί όλες μαζί να πιουν καφέ και να δουν τα αγαπημένα τους τούρκικα σήριαλ ( το ποστ μου είναι ήδη fail.... ).

Σε κάποια φάση η συζήτηση πήγε στον πόλεμο του '40 και προς μεγάλη μου έκπληξη οι γιαγιάδες μιλούσαν για κάποιες σπηλιές έξω από το χωριό όπου οι Νεστορίτες κρύβονταν από τους Γερμανούς για 2! ολόκληρα χρόνια.Ρωτώντας έμαθα ότι υπάρχουν πολλές διάσπαρτες σπηλιές έξω από το χωριό , κάποιες από τις οποίες είναι αρκετά μεγάλες.

Ακριβή τοποθεσία δεν έμαθα , ούτε και περισσότερες πληροφορίες , καθώς η γυναικοπαρέα εκεί ήταν πολύ απορροφημένη με τα τούρκικα...μου είπαν όμως πως μπορούν να με πάνε στις σπηλιές όταν θελήσω.

Πιστεύω ότι είναι μία τσάρκα που αξίζει να εξεταστεί...

Και μη μου πείτε ότι έχετε εξορμήσει και εκεί γιατί τα παρατάω και δεν ξανακάνω ποστ..θα βάζω μόνο κώλους και βυζιά στην frappedoupoli
  • Στερ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Μπήκε στη θερμοκοιτίδα
  • Δημοσιεύσεις: 9
Aν όχι τώρα..πότε; Αν όχι εμείς..ποιοι;

Απ: Στις σπηλιές του Νεστορίου 10 Χρόνια, 1 Μήνας πριν #1789

Παρασκευή ή Σάββατο πρωί Ster, Psilos, Stathis και όσοι άλλοι ενδιαφερόμενοι, θα πραγματοποιηθεί η πρώτη ετήσια εξόρμηση χωρίς Garavela στο Νεστόριο με σκοπό τον εντοπισμό των παραπάνω σπηλαίων (με τη βοήθεια πάντα της γιαγιάς του ster) καθώς και μίας ακόμη, πολλά υποσχόμενης, σπηλιάς για την οποία θα μας δώσει τα φώτα του ο απών Garavelas.
Ο καιρός φτιάχνει και οι ημέρες της θητείας λιγοστεύουν, η θερινή εξορμηστική περίοδος ξεκινά!
  • toulias
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έφτασε στο πρώτο έρπινγκ
  • Δημοσιεύσεις: 243
ΑΘ10
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.16 δευτερόλεπτα