Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Χαραυγή Koζάνης

Χαραυγή Koζάνης 14 Χρόνια, 7 Μήνες πριν #651

Μπράβo ρε παιδιά πoλύ καλό τo θέμα!!! Αλλά ένα ιδιαίτερo μπράβo στoν Γρηγόρη για τo κείμενo πoυ έγραψε είναι πάρα πολύ καλό.
  • WiMax
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Άρχισε να μπουσουλάει
  • Δημοσιεύσεις: 27

Απ:Χαραυγή Koζάνης 14 Χρόνια, 7 Μήνες πριν #652

Πρόκειται για ένα πολύ ίδιαιτερο θέμα. Ένα θέμα που αξίζει της προσοχής μας. Είναι ένα θέαμα το οποίο δεν συναντάται συχνά και ένα συναίσθημα που δύσκολα το νιώθεις αλλού. Γι'αυτό και έχω την αίσθηση ότι η Χαραυγή Κοζάνης κατέχει μία ιδιαίτερη θέση στις περιηγήσεις της cyberότσαρκας.
Δυστυχώς σε λίγα χρόνια θα μιλάμε για ακόμη περισσότερα χωριά-φαντάσματα που θα προκύψουν από την ίδια αιτία. Και όπως αναφέρεται και στο άρθρο ένα από αυτά κατά πάσα πιθανότητα θα είναι και το Κλείτος το οποίο ήδη έχει αρχίσει σιγά-σιγά να θυμίζει... Χαραυγή.


DSCN9833.jpg



Να'σαι καλά WiMax! Εύχομαι εκεί που είσαι να περάσει ο καιρός χωρίς να το καταλάβεις και σύντομα να είσαι ένας καλός πολίτης!
  • toulias
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έφτασε στο πρώτο έρπινγκ
  • Δημοσιεύσεις: 243
ΑΘ10

Απ:Χαραυγή Koζάνης 14 Χρόνια, 7 Μήνες πριν #653

Συγχαρητήρια και από μένα Γρηγόρη! Όντως πολύ ιδιαίτερο θέμα και πολύ θα ήθελα να ήμουν και εγώ σ' εκείνη τη cyberότσαρκα. Είναι εντυπωσιακό και συγχρόνως τραγικότατο να βλέπεις πως ξεριζώθηκαν οι άνθρωποι από τα σπίτια τους όχι επειδή τους κυνηγούσε ένας εχθρός αλλά επειδή τους κυνηγούσε η "πρόοδος". Και δυστυχώς σήμερα υπάρχουν πολλοί αφανείς ήρωες σαν τους Χαραυγιώτες που θυσιάζονται καθημερινά για το "κοινό καλό"...
  • GreenEyes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανέβηκε στην περπατούρα
  • Δημοσιεύσεις: 51

Απ:Χαραυγή Koζάνης 14 Χρόνια, 7 Μήνες πριν #654

after_dawn.jpg


Γλωσσάρι

π.Χ. = προ Χαραυγής (περίπου δηλαδή...)

μ.Χ. = μετά Χαραυγής

Σύνορα = το διαχωριστικόν - προστατευτικόν όριον καλτσοδέτας, ελληνικής κατασκευής, από το πανηγύρι. Πολλάκις διαχωρίζει χρόνους και όχι απαραίτητα χωροεκτάσεις.

ΥΓ1. Τελικά κι οι κάλτσες μισές δουλειές κάνουν...
Για απόλυτη ασφάλεια και 100% απορροφητικότητα, μέρα και νύχτα, προτιμήστε σερβιέτα.
ΥΓ2. Η φωτό είναι πραγματική κι έχει ληφθεί αμέσως μετά το τέλος της μαύρης, άραχνης και καπνισμένης εκείνης εξόρμησης.
ΥΓ3. Το μυστήριο της μονής κάλτσας! Τι μου θύμισα τώρα...
Ούτε στη Φρουτοπία δεν υπήρξε τέτοια πλοκή... Αλλά αυτά άλλη φορά...

Καληνύχτα!
  • garavelas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ο τελευταίος των εξορμηστών
  • Δημοσιεύσεις: 596

Απ: Χαραυγή Koζάνης 8 Χρόνια, 10 Μήνες πριν #1925

Χαχα, τώρα είδα το βίντεο για το Κλείτος...Λίγο το δραματικό μειδίαμα, λίγο το ταλαιπωρημένο βλέμμα, λίγο ο σκούφος, λίγο ο καπνός που αχνοφαίνεται να βγαίνει από το ρουθούνι...έτοιμος είσαι να παίξεις σε ταινία του Βούλγαρη...υποψήφιος για βραβείο β' ανδρικού ρόλου σε κουλτουριάρικο φιλμ στο Φεστιβάλ Κινηματογράφου της Θεσσαλονίκης

mas_magepses.jpg
  • billkos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Στέκεται όρθιος
  • Δημοσιεύσεις: 73

Απ: Χαραυγή Koζάνης 8 Χρόνια, 10 Μήνες πριν #1927

χαχαχαχα billkos ρώτα τον από που βγαίνει το garavelas! ποιο το παρελθόν της αινιγματικής αυτής φιγούρας πριν τη cyberότσαρκα...; έπεσες διάνα! βασικά θα μπορούσε ήδη να το έχει πάρει, και όχι το β, αλλά το α ανδρικού ρόλου απλώς η παραγωγή κόλλησε γιατί ξέμεινε από καστ: ένα μεγάλο κενό στα γυρίσματα είχε αποτέλεσμα να γεράσουν όλοι οι ηθοποιοί
και μετά εγένετο cyberότσαρκα,
και η πλάκα είναι ότι δεν κάνω πλάκα! μπορείς να πεις ότι όλα ξεκίνησαν από μία ταινία όπου μάλιστα ο υπαστυνόμος garavelas ήταν -προφανώς πρωταγωνιστής- συγκλονιστικός στις ερμηνείες του
αυτά, δυστυχώς δεν έχω πολύ χρόνο να το αναλύσω περαιτέρω, αυτό το θέμα πρέπει κάποτε να επανέλθει!
  • toulias
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έφτασε στο πρώτο έρπινγκ
  • Δημοσιεύσεις: 243
ΑΘ10

Απ: Χαραυγή Koζάνης 7 Χρόνια, 11 Μήνες πριν #1983

Πολύ ωραίο θέμα παιδιά και πολύ ωραία σελίδα! Ξεσηκώθηκα να πάω σε αυτό το μέρος αφού διάβασα το θέμα σας, αλλά έχω γνωστούς στην Κοζάνη που μου είπαν να μην πάω εκεί γιατί η ατμόσφαιρα είναι πολύ βαριά και είναι αρκετά ριψοκίνδυνο...
  • Grego.V
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Μπήκε στη θερμοκοιτίδα
  • Δημοσιεύσεις: 1

Απ: Χαραυγή Koζάνης 7 Χρόνια, 11 Μήνες πριν #1984

Νομίζω ότι οι φίλοι σου υπερβάλουν λίγο... Έχω πάει αρκετές φορές κατά εκεί. Δεν πιστεύω να έχεις κανένα πρόβλημα. Ναι η ατμόσφαιρα είναι λίγο περίεργη αλλά δεν θα έλεγα ότι διαφέρει κάτι από τις μεγάλες πόλεις της Ελλάδας... Καλώς ήρθες στο site μας!!!
  • Nio
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έφτασε στο πρώτο έρπινγκ
  • STARTER!
  • Δημοσιεύσεις: 265
Δείξε μου τις τσάρκες σου...
...να σου πω ποιος είσαι!
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.23 δευτερόλεπτα